Open Monumentendag 2016 – de gevangenis

In Utrecht wordt in 2016 met gevangenis Wolvenplein de dertigste (!) Open Monumentendag georganiseerd. Onder de zeventig opengestelde Utrechtse monumenten weer vele toppers. Gevangenis Wolvenplein wordt in 2016 opengesteld door de gidsen van Bezoekersuur.

160910-poster-monumentendag-2016-1340

Iconen en symbolen zijn beelden of tekens die ons iets bijzonders willen vertellen. In monumenten zie je ze overal, zowel van binnen als van buiten. Maar monumenten zelf kunnen ook een iconische waarde hebben, omdat ze symbool staan voor onze cultuur en nauw verbonden zijn met onze identiteit.

Dit thema leent zich goed voor een terugblik op 30 jaar Open Monumentendag Utrecht. Wat waren de meest populaire monumenten en welke zien we als iconen van Utrecht? Daarnaast gaan we in 2016 op zoek naar iconen en symbolen en hun achtergrond in interieurs en op gevels.

Reacties zijn gesloten.